Biwakowa noc przetrwania
poniedziałek, 17.06.2024

Piątkowy wieczór w naszej gminie obfitował
w wyjątkowe wydarzenia. Po zakończeniu kina plenerowego odbyła się biwakowa noc przetrwania zorganizowana dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Wydarzenie to przyciągnęło 35 śmiałków z terenu gminy, oferując im niezapomniane przeżycia i moc atrakcji. Dzieci, pełne entuzjazmu, rozbiły swoje namioty na przygotowanym wcześniej polu biwakowym. Wieczór rozpoczął się od wspólnego ogniska, na którym dzieci piekły kiełbaski, śpiewały piosenki oraz uczestniczyły w licznych zabawach
i konkursach. Zadbaliśmy o to, aby każdy mógł poczuć się jak prawdziwy harcerz, poznając podstawowe umiejętności biwakowe i survivalowe! 

Noc pod gwiazdami była dla wielu z nich pierwszym takim doświadczeniem, które na długo pozostanie w ich pamięci. Biwakowa noc przetrwania była nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją samodzielności i współpracy.
 
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali Druhowie z Jednostki Osp Bolesław. Dziękujemy bardzo Strażakom z OSP Bolesław, Radnym: Panu Piotrowi Czuprynie oraz Panu Wojciechowi Kubaśce za pomoc w realizacji tego wydarzenia oraz dzieciom za ich aktywny udział i wspaniałą energię, którą wnieśli podczas tej nocy!