DKK dla dzieci
środa, 28.02.2024

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

27 lutego w naszej Bibliotece po raz kolejny odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tematem przewodnim rozmów stała się książka pt. „Niezauważalna”, której autorem jest Marcus Sedgwick.

Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce. Pisarz, który uchodzi za ekscentrycznego- Jack Peak od jakiegoś czasu nie odzywa się do swojej 16-letniej córki Laureth. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zaadresowany  do niego niepokojący mail, który odczytuje dziewczyna. Jak się okazuje Peak zamiast w Szwajcarii znalazł się w Stanach Zjednoczonych. Bohaterka chcąc odnaleźć ojca wyrusza w podróż z Wielkiej Brytanii do USA. W podróż angażuje swojego 7-letniego brata Benjamina, który zostaje przewodnikiem. Niewidoma nastolatka mimo, że świetnie orientuje się 
w zasadach rządzenia światem, w Nowym Jorku nie poradziłaby sobie sama. Laureth zrobi wszystko, by rozwikłać zagadkę, jaki związek ze zniknięciem jej ojca ma fakt, że pisał książkę o zbiegach okoliczności.

Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354? Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący. – tego dowiecie się czytając tę poruszającą lekturę.

 

FOTORELACJA: https://gbp.boleslaw.com.pl/galerie/dkk-dla-dzieci/