Noworoczne spotkanie DKK dla dzieci
środa, 24.01.2024

23 stycznia br. w naszej bibliotece po raz pierwszy
w tym roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Podczas spotkania omawialiśmy książkę pt. „Charlie
i wielka szklana winda”, której autorem jest Roald Dahl. To brytyjski pisarz, scenarzysta i publicysta pochodzenia norweskiego. Roald pisał głównie dla dzieci. Charlie wraca do Fabryki Czekolady!

,,Charlie i Wielka Szklana Winda” to bezpośrednia kontynuacja książki ,,Charlie i Fabryka Czekolady”. Opowiada o perypetiach chłopca, jego rodziny oraz oczywiście – pana Wonky tuż po tym, kiedy zapadła decyzja o przekazaniu całej fabryki właśnie synowi Bucketów. Wonka postanawia jednak wcześniej zabrać wszystkich na małą wycieczkę. Zaprasza ich do swojej windy, a ta zamiast zatrzymać się na wybranym piętrze, ciągle unosi się w górę! Chwilę później wszyscy znajdują się kilkaset metrów nad ziemią skąd mogą podziwiać ją z lotu ptaka.  Charliemu towarzyszą także dziadkowie z dwóch stron. Troje z nich nie wstaje z łóżka tłumacząc się wiekiem i dolegliwościami, podróżują więc
w koszulach nocnych i na wielkim materacu ze stelażem. Dziadek Joe, który też jest najbliższą osobą dla chłopca, bierze aktywnie udział we wszystkich atrakcjach, które przygotował pan Wonka. Nawet jednak on nie mógł przewidzieć, że w kosmosie (bo tam właśnie udaje się Wielka Szklana Winda) czeka na nich tak wiele niezapowiedzianych przygód.

Pozycja zachwyci młodszych i starszych Czytelników. Historia jest zabawna i niesamowita. Niekiedy przypomina sen, w którym wszystko jest możliwe, ale książka ta to nie tylko rozrywka, jest w pewnym sensie też przewodnikiem (nie warto być zachłannym i czasem warto odpuścić realizację szalonych pomysłów, które pojawiają się w naszej głowie).

Zachęcamy do lektury 🙂

FOTORELACJA: https://gbp.boleslaw.com.pl/?post_type=gallery&p=4213&preview=true