Spotkanie DKK dla dorosłych
piątek, 01.03.2024

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

29 lutego w naszej Bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tym razem omawianą książką była powieść kryminalna  pt. „Gniew” Zygmunta Miłoszewskiego.

To w tej powieści autor zmienia reguły gry z czytelnikiem i sprawia, że zamiast zastanawiać się, kto zabił, próbujemy zgadnąć, kto i dlaczego zostanie zabity. Książka ta jest także pożegnaniem z Teodorem Szacki, najbardziej znanym śledczym w Polsce dostrzeżonym i docenionym na świecie.

Ponury koniec listopada 2013 zastaje Szackiego w Olsztynie. Jest ciemno i zimno, warmińska stolica tonie we mgle. Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło szpitala miejskiego. W czasie robót drogowych znaleziono tam stary szkielet. Szacki „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa przedwojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, to początek najtrudniejszej sprawy w jego karierze. Sprawy, która pozbawi go dystansu i zmusi do wyborów ostatecznych.

Fotorelacja: https://gbp.boleslaw.com.pl/?post_type=gallery&p=4344&preview=true