Spotkanie DKK dla dorosłych.
środa, 26.06.2024

25 czerwca w naszej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Podczas tego spotkania zastanawialiśmy się odpowiedzią na pytanie: „Czy można uciec od własnego przeznaczenia?”. Swoje spostrzeżenia oparliśmy o tematykę książki Luizy Piotrowicz pt. „Wszystkie moje matki”.

Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Weronika, która jest adoptowana. Z wykształcenia jest prawniczką. List, który przypadkowo znajduje otwiera przed nią drzwi do innego świata, którego dotąd nie dostrzegała. To świat emocji, niecodziennych obyczajów tajemnic oraz wspomnień
z innego życia. Dziewczyna dzięki niemu ma szansę poznać prawdziwą matkę, która w obliczu dziwnych okoliczności porzuciła ją tuż po narodzinach. Trzydziestolatka ma także okazję żeby poznać samą siebie, wyrusza w niezwykłą podróż w przeszłość, pragnąc dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest.

Historia ta pokazuje jak rzeczywistość przeplata się z tym co urojone. Dowiadujemy się z książki, że prawdziwa matka dziewczyny cierpi na schizofrenię. Trzydziestoletnia Weronika przez długi czas przyjmowała leki aplikowane przez jej przybraną matkę, która jest psychiatrą. W chwili, kiedy dziewczyna przestała brać lekarstwa zaczyna mieć urojenia, słyszy głosy.  Czy to oznacza, że również jest chora?  A może widzi co to przed większością z nas jest ukryte? Na to i wiele innych pytań czytelnik musi sobie odpowiedzieć sam.

„Wszystkie moje matki” Luizy Piotrowicz to książka o kobietach, idei kobiecości, dziedzictwie, które nosimy w sobie, a także o przeszłości, która determinuje nasze działania. Gorąco zachęcamy do tej lektury.

FOTORELACJA: https://gbp.boleslaw.com.pl/?post_type=gallery&p=4873&preview=true