Wrześniowe spotkanie DKK
czwartek, 07.09.2023

Podczas ostatniego (wrześniowego) spotkania DKK dla dorosłych tematem dyskusji była książka pt. „Kasacja” Remigiusza Mroza. Książka mówi o manipulacjach, intrygach i bezwzględności, ale także o fascynującym prawniczym świecie. Głównymi bohaterami są mecenas Joanna Chyłka oraz Kordian Oryński, razem pracują w kancelarii prawniczej. To oni zajmują się sprawą syna biznesmena, który zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób.  Chyłka pracuje dla bezwzględnej, warszawskiej korporacji. Kobieta zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w batalii sądowej. Jest silna, uparta i zawzięta. Kordian Oryński to młody aplikant, który zafascynowany jest przełożoną. Sprawa, którą prowadzą bohaterowie wydaje się  trudna
i pokręcona. Ich klient pogrywa z bohaterami powieści i zachowuje się jak typowy psychopata, którym całkiem możliwe, że jest naprawdę.  Piotr Langer nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą. Kręci i manipuluje. Mężczyzna zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam.

„Kasacja” to świetna książka, która cały czas trzyma w napięciu i jest naprawdę dobrze napisana. Mimo prawniczego tła dla wydarzeń intryga wciąż rośnie. Nie pozwala to na oderwanie się od lektury. Na podstawie powieści została nakręcona druga seria serialu „Chyłka” wyprodukowanego przez TVN, emitowana jako „Chyłka- Kasacja”.

FOTORELACJA:https://gbp.boleslaw.com.pl/?post_type=gallery&p=3661&preview=true